Лист 07.11.2023 № 341 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Управління Держпраці чи може бути мобінг підставою для звільнення.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Управління Держпраці  чи може бути мобінг підставою для звільнення.

                Згідно з частиною третьою статті 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець чинив мобінг (цькування) стосовно працівника або не вживав заходів щодо його припинення, що підтверджено судовим рішенням, яке набрало законної сили.

Отже мобінг став додатковою підставою припинити трудовий договір з керівником підприємства за прояв цькування або бездіяльність та відсутність заходів для його припинення. Але такі дії керівника має встановити суд відповідно до пункту 12 частини першої статті 41 КЗпП.

Відповідно до частини першої статті 44 КЗпП, внаслідок порушення роботодавцем законодавства про працю, колективного чи трудового договору, вчинення мобінгу (цькування) стосовно працівника або невжиття заходів щодо його припинення (статті 38–39 КЗпП) — у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку.

Також передбачено відшкодування моральної шкоди, яке визначене статтею 2371 КЗпП, а саме відшкодування роботодавцем моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав, у тому числі внаслідок дискримінації, мобінгу (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Тож з огляду на зміни у законодавстві, роботодавцям слід уважно ставитись до психологічного та емоційного стану своїх працівників та у разі виявлення будь-яких ознак тиску невідкладно здійснювати заходи протидії мобінгу на роботі.

Голова МК профспілки                                          Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.