Лист 08.08.2023 № 242 надає інформацію Управління Держпраці за яким критерієм визначати працівників, які мають переважне право залишитися на роботі при скороченні штату працівників під час воєнного стану.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Управління Держпраці за яким критерієм визначати працівників, які мають переважне право залишитися на роботі  при скороченні штату працівників під час воєнного стану.

                При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці визначальним критерієм переважного права залишитись на роботі є саме рівень кваліфікації працівника та продуктивність його праці (ст. 42 КЗпП). Щоби скласти об’єктивну оцінку, роботодавець зобов’язаний перевірити наявність у працівників, посади яких скорочують, більш високої чи більш низької кваліфікації і порівняти продуктивність їх праці. При відсутності різниці у кваліфікації і продуктивності праці перевагу на залишення на роботі мають працівники, перелічені в ч. 2 ст. 42 КЗпП. Для цього повинні досліджуватись документи та інші відомості про освіту, підвищення кваліфікації, про навчання без відриву від виробництва, про досвід трудової діяльності тощо. Продуктивність праці і кваліфікація працівника повинні оцінюватися окремо, але в кінцевому підсумку роботодавець повинен визначити працівників, які мають більш високу кваліфікацію і продуктивність праці за сукупністю цих двох показників. Зазначене питання викладене в постанові Верховного суду у справі № 161/7196/19, провадження № 61-4375св20 від 22.09.2020.

Голова МК профспілки                                                            О. ДЗЮБА

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.