Лист 08.11.2022 № 286 надає інформацію як отримати довідки про страховий стаж.

Головам ППО

   Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як отримати довідки про страховий стаж.

Що таке довідки ОК-5 та ОК-7 та як їх отримати?

Для отриманням довідок ОК-5 та ОК-7 застраховані особи звертаються до органів ПФУ. Довідка ОК-5 формують за будь-який період, починаючи з 2000 року, і вона містить дані щодо суми заробітку для обчислення пенсії, визначення страхового стажу, сплати страхових внесків. На підставі цієї довідки застрахована особа отримує інформацію щодо набутого страхового та зарплати, яка буде врахована при призначенні пенсії. У свою чергу довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 року. Її використовують для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги по безробіттю тощо.

Такі довідки можна отримати декількома способами.

1. Онлайн — через вебпортал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua) або у мобільному застосунку «Пенсійний фонд»:

Натисніть «Вхід» та авторизуйтесь у зручний для Вас спосіб (за допомогою кваліфікованого електронного підпису або логіну, або системи ID.GOV.UA, або Дія.Підпис).

  • У розділі «Комунікації з ПФУ» оберіть пункт «Запит на отримання електронних документів».
  • У полі «Тип звернення» оберіть «Довідка ОК-5» або «Довідка ОК-7» (загальні дані вже будуть заповнені системою) та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних.
  • Після цього натисніть «Відправити до ПФУ».
  • Довідка формується і надсилається автоматично в особистий кабінет (розділ «Мої звернення»).

2. Онлайн на порталі ДІЯ чи у мобільному застосунку ДІЯ.

3. Особисто, звернувшись до будь-якого сервісного центру ПФУ, з паспортом та довідкою про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Довідка видають безоплатно у день звернення.

Голова МК профспілки                                                     О. Дзюба

 

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.