Лист 10.06.2022 № 128 надає інформацію про внесення змін в КЗпП щодо святкових днів.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про внесення змін в КЗпП щодо святкових днів.

               31 травня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення святкового дня — День Української Державності» (законопроект № 5864).
7 червня Президент України підписав Закон України від 31.05.2022 р. № 2295-ІХ, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 9 червня його було опубліковано в газеті «Голос України», тож Закон набув чинності 09.06.2022 р. Законом внесено зміни до ст. 73 КЗпП, якими включено до переліку святкових днів День Української Державності. Відзначатиметься це свято щорічно 28 липня. Нагадаємо, що Законом № 2136-ІХ встановлено додаткові правила на час війни, а саме: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої-п’ятої статті 67 та статей 71–73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України». А це означає, що у період дії воєнного стану не діють правила, які прописані у зазначених статтях КЗпП. Отже, цьогоріч під час війни немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому працівники мають працювати у ці дні. Ці дні наразі є звичайними робочими днями і оплачуються у звичайному порядку.

Голова МК профспілки                                                         О. Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.