Лист 10.10.2022 № 257 надає інформацію про заплановане внесення змін КМУ до Порядку №100.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про заплановане внесення змін КМУ до Порядку №100.

                СПО профспілок оприлюднено проект постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати». Ініціатором змін до Порядку № 100 виступило Мінекономіки.

Так, під час оплати часу відпусток і компенсації за невикористані відпустки, право на які набуто більше ніж за два попередні робочі роки, що передують поточному робочому року, пропонують застосовувати наступні понижувальні коефіцієнти:

За робочий рік, що передує двом останнім робочим рокам (3-й робочий рік)0,9
За робочий рік, що передує трьом останнім робочим рокам (4-й робочий рік)0,8
За робочий рік, що передує чотирьом останнім робочим рокам (5-й робочий рік)0,7
За робочі роки, що передують п’яти останнім робочим рокам (6-й та наступні робочі роки)0,6

Для роботодавця це, звісно, полегшення, але натомість для працівників — зменшення суми відпускних та компенсацій за невикористану відпустку. Кого ж торкнуться ці зміни?

 Вищеописаний механізм розрахунку суми відпускних або їх компенсації передбачений з метою економії бюджетних коштів і стосується він лише окремих категорій працівників. До них увійшли, зокрема, особи, які обіймають посади держслужбовців, посади патронатної служби, посадові особи, умови оплати праці яких регулюються спеціальними законами, посадові особи, керівники, керівні працівники окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII, умови оплати праці яких визначено постановою Кабміну від 20.04.2016 р. № 304, тощо.

 

Голова МК профспілки                                                         О. Дзюба

 

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.