Лист 10.10.2023 № 311 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про позицію Профспілок щодо питання підвищення рівня реальних трудових доходів працівників.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про позицію Профспілок щодо питання підвищення рівня реальних трудових доходів працівників.

               Щороку 7 жовтня відзначається Всесвітній день дій за гідну працю. З цієї нагоди спільний представницький орган (СПО) об’єднань профспілок наголошує на необхідності якнайшвидшого вирішення питання підвищення рівня реальних трудових доходів працівників задля недопущення поглиблення бідності серед працюючих, підтримки їхньої платоспроможності та створення умов задля повернення вимушених мігрантів в Україну.

Профспілки звертають увагу, що проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» знову передбачено занижені розміри основних державних соціальних стандартів та гарантій.

З метою підвищення трудових доходів та збереження платоспроможності населення, профспілки наполягають:

  • підвищити розмір мінімальної заробітної плати на 2024 рік до фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням прогнозного рівня інфляції (за попередніми розрахунками — 9257 грн);
  • встановити розмір посадового окладу працівника І т. р. ЄТС на рівні фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • забезпечити індексацію грошових доходів населення у повному обсязі, визначеному Законом України «Про індексацію грошових доходів населення»;
  • запровадити умови для збереження та створення нових робочих місць з гідними умовами праці у промисловості, зокрема у її високотехнологічних галузях.

Голова МК профспілки                                             Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.