Лист №10 від 14.01.2019р., щодо зареєстрованого у ВРУ законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо зареєстрованого у ВРУ законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

У ВРУ зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо тривалості додаткових відпусток для одиноких матерів) (законопроект № 9346).

Автори законопроекту пропонують внести зміни до статті 182-1 КЗпП та статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР:

  • скасувати обмеження максимальної тривалості соціальної відпусткиу 17 к. д. для одиноких матерів;
  • надати визначення працівників — одиноких матерів. Це особи, які мають право на допомогу на дітей одиноким матерям відповідно до статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Нагадаємо, що згідно із Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Також право на допомогу на дітей одиноким матерям має мати дітей у разі смерті чоловіка, яка не одержує на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника.

У разі прийняття Законопроекту № 9346 питання, чи є одинокою матір’ю жінка, яка виховує та утримує дитину сама, зокрема, розлучена жінка, має зникнути з порядку денного кадрової практики.

Як зазначили автори Законопроекту № 9346, його мета — покращити на законодавчому рівні захист одиноких матерів, що матиме позитивний вплив і на їхніх дітей. Одинокі матері та діти, яких вони утримують і виховують, є однією з найменш захищених категорій громадян України.

За даними Міністерства соціальної політики в Україні у 2003 році було зареєстровано 27 тис. одиноких матерів, наприкінці 2011 року – 576 тис., а на початок 2016 року — понад 600 тис.

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.