Лист № 112 від 12.05.2020р., повідомляє про звернення народних депутатів до прем’єр-міністра щодо відкриття дитячих садків.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького повідомляє про звернення народних депутатів до прем’єр-міністра щодо відкриття дитячих садків.

Питання дитячих садочків в Україні й досі залишається не розв’язаним з огляду на епідеміологічну ситуацію. Однак така невирішеність може призвести до зростання безробіття: батьки не зможуть повернутися на роботу, адже дошкільнят не залишиш самих удома, та й вихователі також не отримуватимуть заробітну плату.
На цьому наголошує Володимир Воронов, член Комітету ВР з питань науки, освіти та інновацій. Він ініціював депутатське звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в якому пропонує розглянути можливість відкриття закладів дошкільної освіти з 1 червня 2020 року.
Пропозиція відкриття дитячих садків всіх форм власності з дотриманням рекомендацій МОЗ знайшла велику підтримку у залі Парламенту серед народних депутатів всіх фракцій, – розповіла на своїй сторінці у фейсбуці Юлія Гришина, народна депутатка України.
Відкриття садочків пропонується провести у кілька етапів:
• І етап – дозвіл на організацію «чергових груп» в дитячих садочках, позашкільних закладах, дитячих центрах, з обмеженнями часу перебування у закладі та обмеженнями кількості осіб у приміщенні – для батьків, які мають документи (довідки) з місця роботи про необхідність виконання трудових обов’язків, для дітей з особливими потребами, а також для невідкладних випадків;
• ІІ етап – дозвіл на організацію короткочасового перебування дітей та денного догляду за дітьми;
• ІІІ етап – поновлення повноцінного освітнього процесу або надання послуг дитячими закладами.
Більшість дитячих садочків, які вже зараз знаходяться на межі банкрутства, змушені будуть закритися. Із закінченням карантину та закриттям дитячих садочків до вересня місяця 2020 року ця проблема постане перед багатьма українцями, тисячі українців у зазначеній сфері залишаться без роботи, держава недоотримає мільйони гривень податків та загалом збільшиться безробіття в Україні. Також підприємці та працівники у сфері приватної освіти залишаться без своїх джерел доходів, заробітної плати та засобів для подальшого існування. Приватна освіта є прямою інвестицією у майбутнє України. Саме тому підтримка приватних та комунальних дошкільних закладів є надзвичайно важливою, – йдеться у зверненні.
Документ наразі вже підписали 52 депутати.
                                                                                                      Голова МК профспілки О. Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.