Лист 12.03.2024 № 81 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Пенсійного фонду України чи враховувати місяць, коли настав страховий випадок, для обчислення страхового стажу під час визначення лікарняних.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію Пенсійного фонду України чи враховувати місяць, коли настав страховий випадок, для обчислення страхового стажу під час визначення лікарняних.

Страховий стаж обчислюють у місяцях. Роботодавці сплачують ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше ніж 20-го числа наступного місяця (ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’яз¬кове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI).

Місяць, коли настав страховий випадок, не враховують до страхового стажу під час визначення розміру допомоги з тимчасової непрацездатності. Адже роботодавець нараховує ЄСВ за календарний місяць і має право сплатити його за місяць настання страхового випадку в наступному календарному місяці. А до страхового стажу включають місяці, за які сплатили страхові внески.

Відпрацьований календарний місяць, що передує місяцю настання страхового випадку, враховують до страхового стажу, якщо за цей місяць сплатили ЄСВ. За умови що таку сплату не спишуть у рахунок погашення недоїмки зі сплати ЄСВ, сплати штрафів і пені. У такому разі до заяви-розрахунку можете додати копію платіжного документа, що підтверджує таку сплату.

Голова МК профспілки                                     Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.