Лист 12.09.2022 № 223 надає інформацію про категорію мобілізованих працівників, за якими продовжують зберігати середній заробіток.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про категорію мобілізованих працівників, за якими продовжують зберігати середній заробіток.

                Із 19.07.2022 року діють зміни до ст. 119 КЗпП, за якими скасували збереження середнього заробітку мобілізованим працівникам. Цього вимагає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX. Водночас добровольцям тероборони слід зберігати середній заробіток. Пояснювало це Мінекономіки із посиланням на п. 3 форми контракту добровольця територіальної оборони, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 07.03.2022 р. № 84. Але, як з’ясувалося, це не єдина категорія працівників, котра зберегла за собою право на отримання середнього заробітку у разі проходження військової служби.

Мінекономіки у листі від 16.08.2022 р. № 4711-06/59141-07 нагадало, що за педагогічними та науково-педагогічними працівниками у разі проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, зберігається попередній середній заробіток. Відповідна норма закріплена у ч. 2 ст. 57 Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII.

І на цей час відповідних змін до цього Закону щодо припинення збереження попереднього середнього заробітку працівникам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період не внесено.

Тож за педагогічними та науково-педагогічними працівниками зберігається середній заробіток, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Разом з тим, варто й згадати, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки (ч. 3 ст. 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-XII).

Голова МК профспілки                                                       О. Дзюба

 

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.