Лист № 124 від 12.05.2021р., надає інформацію про оплату завідувачу ЗДО за години заміни вихователя, що тривала не більше двох місяців.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про оплату завідувачу ЗДО за години заміни вихователя, що тривала не більше двох місяців.

Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо оплати завідувачу закладу дошкільної освіти за години заміни вихователя, що тривала не більше двох місяців (лист від 07.04.2021 р. №1/11-2363). У листі МОН України вказує, що при заміщенні тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин педагогічних працівників, яке тривало не більше двох місяців, провадиться погодинна оплата праці відповідно до пункту 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 . Якщо ж заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 цієї Інструкції, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Відповідно до пункту 91 Інструкції керівні працівники закладів освіти можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони по основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку). Керівні працівники закладів дошкільної освіти можуть виконувати роботу вихователів у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень.

Названим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв’язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену у цьому пункті Інструкції, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Отже, положення пункту 91 Інструкції дозволяє керівним працівникам закладів освіти вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі, керівникам закладів дошкільної освіти виконувати роботу вихователів у цьому ж закладі, а не встановлює умови оплати праці за години заміщення тимчасово відсутніх педагогічних працівників.

 

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.