Лист № 125 від 25.05.2020р., надає інформацію про пропозиції освітнього омбудсмена щодо надання гарантій керівникам за ухвалення самостійних рішень.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про пропозиції освітнього омбудсмена щодо надання гарантій керівникам за ухвалення самостійних рішень.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонує надати гарантії керівникам закладів освіти та органів управління освітою щодо непереслідування за ухвалення самостійних рішень під час карантину. Про це омбудсмен повідомив у листі до голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій.
Він зазначає дві моделі поведінки керівників закладів освіти. «Одні відмовляються від будь-якої ініціативи, чекають на накази та розпорядження «згори», – зазначає освітній омбудсмен. Він наголошує, що така позиція призводить до суттєвих порушень прав учасників освітнього процесу, про що Служба освітнього омбудсмена має сотні звернень та скарг з приводу несвоєчасного ухвалення або взагалі – відсутності рішень, які критично необхідні для захисту прав та забезпечення освітнього процесу. «Інші – враховуючи нестандартні умови, у яких ми всі опинилися, на перше місце ставлять інтереси та безпеку здобувачів освіти та педагогічних, науково-педагогічних працівників, ухвалюють самостійні рішення за принципом «дозволено те, що не заборонено». Саме керівники такого типу і є тими, які можуть забезпечити ефективний розвиток української освіти. Але саме ці керівники можуть опинитися під ударом, коли їх почнуть перевіряти та карати саме за ініціативні рішення», – зазначає Сергій Горбачов. Тому, освітній омбудсмен пропонує створити робочу групу за участі Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів та Аудиторської служби, інших уповноважених установ для ухвалення узгоджених рішень та розроблення відповідного документа, що забезпечить керівників закладів освіти гарантіями захисту від покарань за самостійно ухвалені рішення задля захисту прав учасників освітнього процесу в умовах системної невизначеності та відсутності необхідної нормативної бази.

Лист додається.
Голова МК профспілки  О. Дзюба

Завантажити (DOC, 580KB)

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.