Лист 13.04.2023 № 119 надає інформацію ПФУ чи можна зараз докупити стаж за певний попередній період.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію ПФУ чи можна зараз докупити стаж за певний попередній період.

               Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» від 04.11.2022 р. № 2734-IX лише доповнює та розширює механізм добровільної участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. Усі функції та можливості, які були доступні в системі добровільної участі раніше, доступні і сьогодні.

Як докупити стаж: інструкція

Докупити стаж можна, якщо офіційно ти не працював(-ла) у певні періоди з 01.01.2004 року, а також не належав(-ла) до категорії застрахованих осіб. За період до 2004 купити стаж неможливо.

Договір про добровільну сплату єдиного внеску ти можеш укласти за своїм місцем проживання. Для цього звернися до податкового органу з необхідним пакетом документів:

  • заява відповідної форми,
  • копія трудової книжки (за наявності),
  • виписка з системи персоніфікованого обліку (ОК-5),
  • копія документа, що посвідчує особу.

Скільки коштуватиме стаж?

Щоб купити стаж, необхідно оформити договір та сплатити єдиний соціальний внесок (ЄСВ).

Він не може бути меншим від мінімального страхового внеску, тож на сьогодні сума щомісячного платежу дорівнюватиме 1474 грн.

У системі державного соціального страхування існує два види договорів, які ти можеш оформити:

1.     Щомісячна поступова сплата єдиного соціального внеску. Такий договір укладається не менш ніж на рік, а сума місячного платежу складатиме 1474 грн.

2.     Одноразова сплата єдиного соціального внеску. Тобто, купівля стажу, якого бракує, одразу. Нагадаємо, що стаж можна купувати за період з 01.01.2004 року.

Оплата здійснюється однією сумою за весь період стажу протягом 10 календарних днів з моменту підписання договору.

У другому випадку сума внеску за кожен місяць стажу вдвічі більша: мінімальний страховий внесок помножений на коефіцієнт 2. Тобто, за місяць стажу доведеться платити 2948 грн.

Голова МК профспілки                                                      О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.