Лист 14.02.2023 № 50 надає інформацію які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров’я.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров’я.

               Якщо працівник відповідно до медичного висновку (перелік документів визначений Порядком розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я за наявності в нього права на призначення дострокової пенсії за віком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1449) не може продовжувати виконувати свою роботу, передбачену трудовим договором, роботодавець має вжити заходів щодо переведення такого працівника на іншу роботу, яка відповідає його стану здоров’я. При цьому переведення працівника на іншу роботу можливе тільки за його згодою.

Звільнення працівника на підставі пункту 2 статті 40 КЗпП допускається, якщо іншої роботи немає чи працівник відмовився від переведення. Також в разі звільнення такому працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі середньомісячної заробітної плати.

Голова МК профспілки                                                     О. ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.