Лист 14.12.2023 № 381 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію чи можна покласти обов’язки на іншого педпрацівника у випадку перебування класного керівника на лікарняному, і, відповідно, оплачувати таку “заміну”.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію чи можна покласти обов’язки на іншого педпрацівника у випадку перебування класного керівника на лікарняному, і, відповідно, оплачувати таку “заміну”.

              Врегулювання діяльності класного керівника закладу загальної середньої освіти здійснюється на основі Законів України “Про освіту“, “Про повну загальну середню освіту”, Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 N 434 (далі – Положення) та внутрішніх документів закладу освіти (Статуту, правил розпорядку, посадових інструкцій тощо).

Відповідно до пунктів 2.1 та 2.2 Положення, обов’язки класного керівника покладаються директором навчального закладу (наказом директора) на педагогічного працівника, стан здоров’я якого дозволяє виконувати ці обов’язки. Обов’язки класного керівника покладаються на педагогічного працівника за його згодою, і не можуть бути припинені до закінчення навчального року, крім виключних випадків.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» за класне керівництво педагогічному працівникові встановлюється доплата у розмірі 20-25% до тарифної ставки.

 Отже, у випадку неможливості виконання обов’язків класного керівника за станом здоров’я директор своїм наказом може звільнити такого працівника від зазначених обов’язків та покласти їх виконання на іншого педагогічного працівника.

Голова МК профспілки                                        Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.