Лист 15.03.2022 № 36 надає інформацію чи можна звільняти за власним бажанням працівника чоловіка, і окремо жінку під час воєнного стану? Що робити з жінкою, яка виїхала з дитиною за кордон і заяви не написала, просто повідомила, що вже за кордоном.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію чи можна звільняти за власним бажанням працівника чоловіка, і окремо жінку під час воєнного стану? Що робити з жінкою, яка виїхала з дитиною за кордон і заяви не написала, просто повідомила, що вже за кордоном.

 

              На ці запитання посадові особи Держпраці відповідають, що заборона на звільнення працівників з роботи за власним бажанням наразі відсутня. Якщо працівник залишив робоче місце та виїхав з місця проживання у зв’язку із бойовими діями — відсутні підстави для звільнення працівника з роботи за прогул, але і зберігати за таким працівником середній заробіток немає підстав. Фахівці Держпраці мають на увазі те, що коли працівник переїхав до іншої місцевості або навіть за кордон, рятуючись від війни, і не повідомив про це роботодавця заздалегідь, це, звісно, означає неявку на роботу. За виключенням ситуації, коли працівник працює дистанційно і може виконувати свої обов’язки і в іншій місцевості.

Роботодавець (якщо він сам не переїхав і продовжує роботу) в праві зафіксувати неявку на роботу (наприклад, актом) і вимагати від працівника пояснень відсутності на робочому місці. Принаймні для того, щоб знати, що відображати в табелі обліку робочого часу щодо цього працівника!

Але, як бачимо, такий переїзд фахівці Держпраці вважають поважною причиною для відсутності на роботі. І кажуть, що звільняти такого працівника за прогул немає підстав.

А от за власним бажанням такого працівника звільнити можна — війна цьому не завадить. Проте для цього працівнику треба надати заяву про звільнення роботодавцю. Наразі це складно зробити, якщо працівник поїхав. Тому  радимо (якщо працівник не встиг подати заяву в оригіналі перед від’їздом), отримати від нього хоча б фото такої заяви на електронну пошту.

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.