Лист 15.11.2021 № 254 надає інформацію що робити роботодавцю, якщо працівник не хоче у відпустку, а вимагає компенсацію.

Головам ППО

               Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію що робити роботодавцю, якщо працівник не хоче у відпустку, а вимагає компенсацію.

                Тривалість та порядок надання працівникам відпусток визначено Кодексом законів про працю України та Законом України «Про відпустки» (далі — Закон № 504).

Якщо працівник відмовляється використовувати надане йому право на відпочинок (щорічну відпустку), то роботодавець, оскільки рішення про надання чи ненадання відпустки належить тільки до його компетенції, має право в межах, установлених графіком відпусток, без заяви працівника видати наказ про надання йому відпустки.

Працівники зобов’язані своєчасно і точно виконувати розпорядження (накази) роботодавця, а за їх невиконання працівник може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності.

Водночас, у Законі № 504 враховані небажання працівника використати щорічну відпустку повної тривалості і його вимога надати грошову компенсацію.

Що каже Закон? За бажанням працівника частину щорічної відпустки цілком правомірно замінити грошовою компенсацією, однак тривалість фактично використаної працівником частини щорічної відпустки не може бути меншою ніж 24 календарних дні.

Що це означає? Наприклад, якщо працівник не хоче йти у щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів, йому один раз протягом двох років підряд можна виплатити грошову компенсацію за невикористану частину щорічної відпустки терміном 6 календарних днів. У таких випадках керівник зобов’язаний видати наказ про надання відпустки зазначеним категоріям працівників згідно з термінами, попередньо узгодженими при складанні графіку відпусток.

Законодавством також не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, не містить заборони працівникові використовувати щорічні відпустки, які йому не було своєчасно надано роботодавцем за попередні роки. У разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток.

Голова МК  профспілки                                                      О. Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.