Лист 16.01.2024 № 20 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як нараховується педагогічний стаж.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію як нараховується педагогічний стаж.

Педагогічний стаж- це час роботи на педагогічних та науково-педагогічних посадах. Весь перелік посад визначений в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників». Отже, якщо працівник прийнятий на таку посаду, педагогічний стаж починає нараховуватись автоматично з дня початку роботи. Жодних додаткових дій зі сторони працівника чи роботодавця роботи не потрібно. Основною перевагою, яку надає педагогічний стаж, є можливість отримати надбавку до зарплати та право на пенсію за вислугу років. Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка (паперова чи електронна) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інші документи (витяги з наказів, відомостей про виплату заробітної плати, тощо), що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи. Відповідальність за обчислення стажу покладається на роботодавця.

Отже, роботодавець зобов’язаний контролювати стаж педагогічного працівника виключно для правильного нарахування надбавок до зарплати та обчислення строків для оформлення пенсії.

 Розмір надбавки вираховується у відсотках та тривалості роботи в освітній галузі, а саме:

  • До 3-х років педагогічного стажу – 0%;
  • Від 3 до 10 років – 10%;
  • Від 10 до 20 років – 20%;
  • Більше 20 років – 30%.

Відповідно до законодавства, працівники освіти мають право на пенсію за вислугу років після досягнення 55 років і за наявності необхідної кількості спеціального стажу роботи.

Голова МК профспілки                                           Олександр ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.