Лист № 16 від 21.01.2021р., надає інформацію що робити, якщо не вистачає мінімального страхового стажу для призначення пенсії.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію що робити, якщо не вистачає мінімального страхового стажу для призначення пенсії.

З 1 січня 2004 року наша країна перейшла до системи пенсійного страхування. Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено: замість «трудового стажу» введено термін «страховий стаж».

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

З 1 січня 2021 року — 6000 х 22% = 1320,00 грн.

Максимальний страховий внесок — 72 000 грн (6000 х 12) = 16 500 грн.

В разі, якщо працівнику нарахована заробітна плата на рівні, або більше законодавчо встановленого розміру, з якої сплачені страхові внески, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

В разі несплати роботодавцем страхових внесків за найманих працівників — такі періоди не зараховуються до страхового стажу, та не включаються в заробіток для розрахунку пенсії.

Але залишається питання, що робити, якщо не вистачає мінімального страхового стажу для призначення пенсії?

Купівля страхового стажу можлива з 01.01.2004 року:

  • випадок з сьогоднішнього дня і на майбутнє (ст. 10 Закон про ЄСВ № 2464) — звернутися до ДПС — заключити договір можна, якщо ніде не працюєш і не отримуєш соціальні виплати (також мають право студенти). Договір заключається не менше ніж на рік і не більше ніж на 5 років.

За рік сплата — 15 840,00 грн (6000 х 22% – 1320,00 х 12 міс).

випадок страховий стаж потрібний зараз (вихід на пенсію) внесок береться незалежно за який період ви купуєте, розрахунок відбувається по мінімальній зарплаті з коефіцієнтом 2 (тобто за рік 31 680,00 грн).

Зверніть увагу, що через підвищення мінімальної заробітної плати, розмір компенсації за кожен куплений рік страхового стажу буде збільшуватися.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застраховані особи мають право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків.

 

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.