Лист № 164 від 22.06.2021р., надає інформацію як директору школи уникнути штрафу через протипожежку, якщо на це не виділено грошей.

Головам ППО

           Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як директору школи уникнути штрафу через протипожежку, якщо на це не виділено грошей.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пояснив, що може зробити директор для протипожежної безпеки школи і в якому випадку він не має платити штраф за невиконання приписів.

Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Горбачова, приписи для закладу освіти щодо пожежної безпеки можна поділити два різновиди:

  1. Те, що заклад освіти може зробити без додаткових коштів (наприклад, не захаращувати проходи, проводити навчання та тренування для учнів і вчителів на випадок надзвичайної ситуації тощо).
  2. Те, що заклад самостійно зробити не може, бо потрібне додаткове фінансування (перезаправка вогнегасників, облаштування та технічне обслуговування систем протипожежної сигналізації, протипожежна обробка будівельних конструкцій тощо).

Він наводить приклади з власної директорської практики, як відповідав на приписи ДСНС:

  • Приписи за №№ ## заклад освіти приймає до безумовного виконання, оскільки це організаційні та розпорядчі дії, які ми можемо виконати за рахунок власних можливостей.
  • Приписи за №№ ## не можуть бути виконані закладом освіти самостійно, оскільки потребують додаткового фінансування в розмірі (орієнтовно) ___ грн. Мною складено та спрямовано засновнику запит на таке фінансування від ___ за № ____ про забезпечення відповідних заходів.

“Зазначу, що за чотири роки роботи директором школи я отримав приблизно десяток таких приписів пожежників, на які реагував саме так: виконуємо самостійно те, що можемо, і спрямовуємо запити до засновника про те, що потребує додаткових коштів.

[…] А штрафи я не отримав тому, що не було жодного подання від ДСНС. Бо вони чудово розуміли і розуміють, що суд під час вирішення питання про відповідальність посадової особи визначає, чи зробила конкретна посадова особа в межах своїх повноважень все від неї залежне для усунення недоліків.

І пожежники, отримавши від мене відповідь на свої приписи, усвідомлювали, що, якщо вони спробують мене оштрафувати, то цей штраф я обов’язково оскаржу в суді – і суд з великою вірогідністю стане на мій бік.

Бо в МОЇХ діях немає складу адміністративного порушення: у межах своїх повноважень я робив все від мене залежне”, – написав Горбачов.

Нагадаємоза словами освітнього омбудсмена, для фінансового забезпечення директори шкіл обов’язково мають письмово звертатися до засновників.

Голова МК профспілки                                                             О. Дзюба

 

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.