Лист № 167 від 29.06.2021р., надає інформацію про оновлення причин непрацездатності в е-лікарняному.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про оновлення причин непрацездатності в е-лікарняному.

             Матеріальне забезпечення застрахованим особам по е-лікарняних необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, врахувавши, що у е-лікарняного відсутня серія, але йому присвоюється унікальний номер, та в е-лікарняному оновились причини непрацездатності. У заявах-розрахунках по листках непрацездатності на паперових бланках коди причин непрацездатності залишаються без змін.

Причина непрацездатності — це відомості щодо страхового випадку, настання якого зумовило тимчасову непрацездатність, які містяться в записі про тимчасову непрацездатність. Визначення причини тимчасової непрацездатності відбувається в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі категорії медичного висновку.

Причини непрацездатності бувають:

 • «1 — Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»
 • «2 — Вагітність і пологи»
 • «3 — Необхідність догляду за хворою дитиною»
 • «4 — Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»
 • «5 — Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»
 • «6 — Карантин, встановлений відповідно до законодавства»
 • «7 — Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»
 • «8 — Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»
 • «9 — Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта)
 • «10 — Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2»

У разі наявності у медичному висновку відмітки про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві» після завершення розслідування може бути змінена Фондом соціального страхування України на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:

 • «11 — Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»
 • «12 — Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».

Нагадуємо, що випадки тимчасової непрацездатності оформлені паперовим листком непрацездатності та е-лікарняним є різними страховими випадками, тому роботодавець має подати заяви-розрахунки окремо за кожним видом лікарняних.

Форма додатка 1.1 заяви-розрахунку «І. Матеріальне забезпечення»
Форма додатка 1.3 заяви-розрахунку «ІІІ. Нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку або профзахворювання»

Посібник для наочного відображення інтеграції категорії медичних висновків про тимчасову непрацездатність в причину непрацездатності у е-лікарняному та їх рознесення по додатках заяви-розрахунку на фінансування страхувальників для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам

Категорія медичного висновкуПричина непрацездатностіДодаток до заяви-розрахунку
Захворювання або травма загального характеру1 — Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві1.1.
Захворювання або травма загального характеру із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта11 — Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання1.3.
12 — Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві1.3.
Вагітність і пологи2 — Вагітність і пологи1.1.
Догляд за хворою дитиною3 — Необхідність догляду за хворою дитиною1.1.
Догляд за хворим членом сім’ї4 — Необхідність догляду за хворим членом сім’ї1.1.
Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною5 — Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною1.1.
Карантин6 — Карантин, встановлений відповідно до законодавства1.1.
Ортопедичне протезування7 — Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства1.1.
Лікування в санаторно-курортному закладі8 — Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу1.1.
Переведення особи на легшу роботу9 — Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу1.1.
Переведення особи на легшу роботу із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта9 — Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта1.4.
Обсервація, самоізоляція під час дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-210 — Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-21.1.

 

Джерело: Фонд соціального страхування України.

 

Голова МК профспілки                                                          О. Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.