Лист №174 від 18.07.2018р., щодо робочого часу, педагогічного навантаження та оплати праці педагогічних працівників

 Головам ППО

Міська профспілкова організація працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо робочого часу, педагогічного навантаження та оплати праці педагогічних працівників.

Проти норм, що погіршують умови праці та оплату праці педагогів закладів загальної середньої освіти, закладених у проекті Закону «Про повну загальну середню освіту», виступають профспілки.

Про що йдеться у цих нормах і що пропонують профспілки Педагогічне навантаження вчителя, його робочий час та оплату праці нормотворці МОН України визначають по-новому в проекті закону «Про повну загальну середню освіту».

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України у листі від 18.06.2018 № 02-5/372 направив МОН України категоричну незгоду з положеннями статті 23 законопроекту.

Профспілка наголошує на неприпустимості погіршення умов та оплати праці працівників ЗЗСО.

Питання педнавантаження, робочий час та оплату праці педагогів

Стаття 23 законопроекту визначає робочий час, педагогічне навантаження та оплату праці педагогічних працівників. Профспілка відкидає норми, закладені в статті 23, які передбачають:

  • встановлення граничного педагогічного навантаження вчителя 27 годин на тиждень (1,5 тарифної ставки з урахуванням сумісництва та суміщення посад)
  • включення до робочого часу педагогічних працівників, серед яких вчителі, викладачі, вихователі, навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи
  • переведення працівників пенсійного віку на строкові трудові договори, що не відповідає Конституції.З огляду на це ЦК Профспілки пропонує викласти статтю 23 в іншій редакції.

Порівняймо у таблиці обидва варіанти статей.

Окрім того Профспілка запропонувала доповнити проект Закону таким положенням:

«Педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до законодавства забезпечує безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм»

Голова МК профспілки                                                                О.Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.