Лист 18.04.2024 № 129 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Пенсійного фонду України про терміни розгляду листків непрацездатності для призначення «декретних».

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України     міста Кропивницького надає  інформацію Пенсійного фонду України про терміни розгляду листків непрацездатності для призначення «декретних».

              Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку листок непрацездатності (частина перша статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку строку дії та закінчення строку дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей листок непрацездатності (пункт 3 частини другої Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 р. № 1234).

Листок непрацездатності з причиною непрацездатності «Вагітність та пологи» вважається виданим через сім календарних днів з дати відкриття листка непрацездатності.

На восьмий день листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами набуває статусу «готовий до сплати».

Після цього лікарняний для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядається роботодавцем протягом трьох робочих днів.

Довідково

Оплачувана відпустка по вагітності та пологах надається тривалістю 126 календарних днів (70 днів до пологів та 56 після). У разі ускладнення пологів та народження двох і більше дітей відпустка збільшується на 14 календарних днів.

У разі видачі листка непрацездатності на ці 14 календарних днів, лікарняний теж набуває зазначеного статусу через сім днів після дати видачі, зазначеної в листку непрацездатності, а не з дати його формування.

Відповідно, строк призначення допомоги настає з восьмого дня видачі листка непрацездатності.

Голова МК профспілки                                    Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.