Лист 18.05.2023 № 163 надає інформацію Управління Держпраці про термін повернення трудової книжки в разі звільнення працівника.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Управління Держпраці про термін повернення трудової книжки в разі звільнення працівника.

                Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.1993 р. № 58 зазначено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Згідно п. 4.1 даної Інструкції, власник, або уповноважений ним орган зобов’язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внеском до неї записом про звільнення. Якщо працівник відсутній на роботі у день звільнення, відповідно до п. 4.2 цієї Інструкції роботодавець у цей же день має надіслати працівнику поштове повідомлення про необхідність отримання трудової книжки. Відповідно до ст. 47 КЗпП України передбачено, що роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні (стаття 116) та провести з ним розрахунок у строки, визначені статтею 116 цього Кодексу, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника.

Відповідно до вищезазначеного, роботодавець зобов’язаний у день звільнення видати працівникові трудову книжку.

Голова МК профспілки                                                           О. ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*