Лист 18.05.2023 № 165 надає інформацію як зафіксувати прогул працівника на роботі.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як зафіксувати прогул працівника на роботі.

               Прогул — це відсутність працівника на роботі без поважних причин більше трьох годин (безперервно чи загалом). Для звільнення працівника на такій підставі власник або уповноважений ним орган повинен мати докази, що підтверджують відсутність працівника на робочому місці більше трьох годин упродовж робочого дня. Для встановлення допущення працівником прогулу необхідним є належне фіксування самого факту відсутності працівника на роботі та з’ясування поважності причини такої відсутності. Основним критерієм віднесення причин відсутності працівника на роботі до поважних є наявність об’єктивних, незалежних від волі самого працівника обставин, які повністю виключають вину працівника.

Відсутність працівника на роботі має бути зафіксовано актом про відсутність працівника на роботі. Законодавство не встановлює вимог до форми акта, тому він подається у довільній письмовій формі та підписується не менш ніж двома працівниками (наприклад, бухгалтером та директором). В акті має бути зафіксовано факт відсутності працівника на роботі протягом робочого дня. Акт про відсутність працівника на роботі оформлюється безпосередньо в день нез’явлення працівника на роботі. У таких документах обов’язково зазначаються не тільки дата, а й певний час відсутності працівника.

Після фіксації факту відсутності працівника на роботі потрібно з’ясувати, чим така відсутність була викликана.

Для з’ясування причини відсутності працівника на роботі роботодавець на свій розсуд може:

  • зателефонувати працівнику або членам його родини;
  • написати працівнику в доступні месенджери;
  • надіслати листа на особисту електронну скриньку;
  • відвідати працівника за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання;
  • надіслати лист з повідомленням про вручення з пропозицією надати пояснення щодо своєї відсутності (постанова Верховного Суду від 16.01.2023 р. у справі № 568/487/22, провадження № 61-11728св22).

Законодавство не містить вичерпного переліку поважних причин відсутності на роботі, тому в кожному випадку оцінка поважності причини відсутності на роботі дається, виходячи з конкретних обставин. Вочевидь, поважними причинами мають бути об’єктивні обставини, які безумовно перешкоджали працівнику з’явитися на роботу і не могли бути ним усунуті.

Голова МК профспілки                                                       О. ДЗЮБА

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*