Лист 19.10.2023 № 322 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» чи обов’язково віддавати трудову книжку працівникові після внесення даних до Реєстру застрахованих осіб.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» чи обов’язково віддавати трудову книжку працівникові після внесення даних до Реєстру застрахованих осіб.

               Відповідно до пункту 2 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 5 лютого 2021 року № 1217-IX, після завершення робіт з унесення відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників до Реєстру застрахованих осіб роботодавець зобов’язаний видати паперову трудову книжку працівникові особисто під підпис. Надалі трудова книжка зберігатиметься у працівника. Працівник має право вимагати подальшого ведення трудової книжки згідно зі статтею 48 Кодексу законів про працю України, але зберігатися вона повинна у нього. Отже, якими поважними не були б причини відмови працівника отримати трудову книжку на власне зберігання і як він не благав би залишити її на підприємстві, законодавець зобов’язує роботодавця віддати її працівникові особисто під підпис. Якщо ж роботодавець залишить у себе трудові книжки працівників, які вже внесено до Реєстру застрахованих осіб, на зберігання, це навіть може трактуватися як порушення законодавства про працю. Тому не порушуємо законодавства і віддаємо працівникові його трудову книжку.

Голова МК профспілки                                          Олександр ДЗЮБА

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.