Лист № 206 від 10.06.2019р., про інформацію щодо одноразової допомоги при виході вчасно на пенсію.

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо одноразової допомоги при виході вчасно на пенсію.

Не усі знають, що вийшовши вчасно на пенсію, можна отримати одноразову допомогу.

Кожен українець, хто має достатню кількість страхового стажу (для чоловіків 35 років, для жінок — 30) і вийшов на пенсію за віком, має право отримати одноразову грошову допомогу (десять місячних пенсій).

Щоправда, це положення стосується далеко не усіх – лише педагогів та медиків і лише за умови, що вони не скористалися правом вийти на пенсію за вислугою років.

 Положення про одноразову грошову допомогу стосується освітян та медиків. Якщо вони не скористалися правом вийти достроково на пенсію за вислугою років. То їм автоматично під час виходу на пенсію нараховується ця допомога, якщо людина скористалася правом вийти на пенсію за вислугою років, наприклад, жінка має 30 років педагогічного стажу, а потім повернулася на роботу, то вона втрачає це право.

З 1 жовтня 2011 року органами Пенсійного фонду України виплачується неоподатковувана одноразова грошова допомога, передбачена Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розміром 10 місячних пенсій особи на день її призначення.

 

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.