Головам ППО
Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо загальних правил звільнення за власним бажанням.
Відповідно до вимог статті 38 Кодексу законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, письмово попередивши про це власника або уповноважений ним орган за два тижні. Власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник, якщо заява співробітника про звільнення за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу:
Термін попередження працівником власника або уповноваженого ним органу обчислюється з наступного дня після подачі заяви. Якщо співробітник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не мають права звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, якщо на його місце запрошено іншого співробітника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Щоб звільнитися за власним бажанням:
У разі якщо роботодавець, отримавши заяву працівника про звільнення не вчинить дій, направлених на звільнення, особа має право звернутись до суду за захистом своїх прав щодо припинення трудових відносин з підприємством, внесення відповідного запису до трудової книжки та безпосередньо її отримання.
Голова МК профспілки О. Дзюба |