Лист 23.04.2024 № 135 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Мінсоцполітики як дізнатися розмір своєї майбутньої пенсії.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України     міста Кропивницького надає  інформацію Мінсоцполітики як дізнатися розмір своєї майбутньої пенсії.

Заступниця міністра соціальної політики України Дар’я Марчак пояснила, як дізнатися розмір своєї майбутньої пенсії незалежно від віку.

Так, дізнатися про розмір своєї майбутньої пенсії українці можуть на пенсійному порталі. “Всі мої друзі знають, що я працюю в Міністерстві соціальної політики і, звичайно, рано чи пізно мова часто заходить про пенсії. І я такий експеримент зробила: усім запропонувала зайти на портал Пенсійного фонду та подивитися майбутній розмір своєї пенсії. Усі почали дивитися, у кого це було 18 тисяч, у кого – 2,5 тисячі”, – розповіла Марчак.

При цьому з’ясувалися, що навіть ті, хто одержує високі доходи, але при цьому оформлений як фізособа-підприємець і сплачує єдиний соціальний внесок з мінімальної зарплати, отримуватиме маленьку пенсію. Для того, щоб перевірити свою пенсію, потрібно зайти на портал Пенсійного Фонду до персонального кабінету. Зробити це можна за допомогою електронного підпису. У кабінеті буде вкладка “Пенсійний калькулятор”. Він уже враховує дані про вашу зарплату та стаж. Якщо це майбутня пенсія, потрібно вибрати опцію “алгоритм розрахунку з урахуванням стажу, який буде придбано до пенсійного віку”. Тоді ви побачите орієнтовний розмір майбутньої пенсії.

Крім того, розуміти, що на користь кожного з нас– працювати якомога довше. Накопичувати страховий стаж”, – порадила Марчак.

Голова МК профспілки                                    Олександр ДЗЮБА

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.