Лист 23.09.2022 № 241 надає інформацію як оплачувати роботу у вихідні під час війни.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію як оплачувати роботу у вихідні під час війни.

               Відповідно до підпункту 5 пункту 1 статті 6 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Указі Президента України про введення воєнного стану зазначається вичерпний перелік конституційних прав і свобод людини і громадянина, які тимчасово обмежуються у зв’язку із введенням воєнного стану із зазначенням строку дії цих обмежень, а також тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. 15.03.2022 р. Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136-ІХ). Згідно з пунктом 2 розділу «Прикінцеві положення» Закону № 2136-ІХ Главу XIX «Прикінцеві положення» Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) доповнено пунктом 2 такого змісту:

«2. Під час дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», діють обмеження та особливості організації трудових відносин, встановлені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Згідно з частиною другою, статті 1 Закону № 2136-ІХ на період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина передбачених статями 43, 44 Конституції України.

Відповідно до частини шостої статті 6 Закону № 2136-ІХ, у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 КЗпП, тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів, частини першої статті 65 КЗпП, граничні норми застосування надурочних робіт, частин третьої-п’ятої статті 67 КЗпП, вихідні дні, статті 71 КЗпП, Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи, статті 73 КЗпП, святкові і неробочі дні.

Відповідно до статті 72 КЗпП, робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу. Однак, виходячи з норм частини шостої статті 6 Закону № 2136-ІХ, не застосовуються способи компенсації за роботу у вихідний день, передбачені статтею 72 КЗпП. Оплата праці у вихідний день здійснюється за фактично виконану роботу.

Голова МК профспілки                                                       О. Дзюба

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.