Лист 23.12.2022 № 336 надає інформацію про запровадження з 23 грудня штрафів за мобінг на роботі.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про запровадження з 23 грудня штрафів за мобінг на роботі.

                23 грудня набуває чинності Закон від 01.12.2022 р. № 2806-ІХ, яким встановлюється адміністративна відповідальність за мобінг (цькування та приниження співробітників на роботі). Згідно з Законом Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено статтею 1735 такого змісту:

Вчинення мобінгу (цькування) працівника тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин і накладення штрафу на фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб — від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до п’ятдесяти годин і накладення штрафу на фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб — від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Прогнозується, що реалізація цього Закону сприятиме забезпеченню захисту учасників трудових відносин від різних форм мобінгу.

Раніше, 11 грудня, набув чинності Закон від 16.11.2022 р. № 2759-ІХ щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню).

Голова МК Профспілки                                                          О. ДЗЮБА

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.