Лист №230 від 20.06.2019р., інформація щодо правил внутрішнього розпорядку.

                                                                                Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо правил внутрішнього розпорядку.

Відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку є порушенням вимог законодавства про працю.

Правила внутрішнього трудового розпорядку — це локальний нормативний акт, який забезпечує правове регулювання трудових відносин на підприємстві, організацію його діяльності, визначає взаємні права та обов’язки адміністрації та працівників. Дія цього документа поширюється на всіх працівників підприємства, незалежно від виду трудового договору, виконуваної роботи, посади та інших умов.

В Держпраці зазначають, що такі правила необхідно скласти у письмовій формі, оскільки вони вважаються документом з організації процесів управління.

Більш того, стаття 29 КЗпП прямо вимагає, щоб до початку роботи за трудовим договором роботодавець ознайомив працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.

За відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1700 грн).

Голова МК профспілки                                                      О. Дзюба

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.