Лист 24.10.2022 № 270 надає інформацію чи надається відпустка за графіком працівнику, який перебуває за кордоном і працює дистанційно.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію чи надається відпустка за графіком працівнику, який перебуває за кордоном і працює дистанційно.

               У період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником (п. 2 ст. 7 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX в редакції Закону № 2352-IX). Працівник, який виконує свою роботу дистанційно або виїхав за кордон та роботодавець повинні домовитися про альтернативні способи обміну документами, наприклад, за допомогою електронної пошти чи месенджерів: Viber, Whats App, Telegram тощо. Погоджений спосіб обміну документам необхідно зазначати в нормативних документах роботодавця.

Власник або уповноваженим ним орган зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки за графіком не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну (ч. 5 ст. 79 КЗпП України). Отримати від працівника заяву на відпустку. Після чого, роботодавець повинен оформити наказом надання відпустки на підставі заяви працівника.

Пересилання попередження, заяви, наказів (розпоряджень) та інших документів з питань трудових відносин роботодавець та працівник будуть у погоджений ними спосіб обміну документам.

Голова МК профспілки                                                          О. Дзюба

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.