Лист №240 від 31.07.2019р., інформація щодо подовження терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці.

                                                                                Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо подовження терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Відповідно Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 № 442 атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. При докорінній зміні умов і характеру праці проводиться позачергова атестація.

Подовження термінів дії атестації робочих місць за умовами праці на більший термін чинним законодавством не передбачено.
У 2005 році в зв’язку з численними зверненнями підприємств, установ та організацій щодо неможливості своєчасного проведення чергової атестації робочих місць за умовами праці через відсутність коштів для фінансування відповідних санітарно-гігієнічних досліджень було розроблено наказ Міністерства праці та соціальної політики від 21.08.2000 № 205 «Про затвердження Роз’яснення про проведення атестації робочих місць за умовами праці в окремих випадках».
Наказ мав тимчасовий характер і його застосування поширювалося лише (як виняток) на підприємствах, де склався скрутний фінансово-економічний стан з незалежних від них причин, що мало підтверджуватися відповідними документами. У 2014 році за результатами правової експертизи Міністерство юстиції України запропонувало скасувати його, як такий, що ухвалений із порушенням законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 05.06.2014р. № 361 цей наказ було скасовано.
Отже, атестація робочих місць за умовами праці має проводитися відповідно до вимог чинного законодавства незалежно від фінансового стану підприємства, а саме, не рідше одного разу на п’ять років, як це передбачено Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Голова МК профспілки                                                          О. Дзюба

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.