Лист № 243 від 09.11.2020р., надає інформацію щодо 5 етапів для оплати лікарняного.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо 5 етапів для оплати лікарняного.

За інформацією Фонду соціального страхування України, кількість лікарняних листків, прийнятих Фондом протягом жовтня, приблизно на 130 тисяч більше, ніж у вересні 2020 року.

Фінансування допомог по тимчасовій непрацездатності здійснюється ФСС на підставі отриманої від роботодавця заяви-розрахунку, від терміну подачі якої залежить дата фінансування матеріального забезпечення. 

Алгоритм оплати лікарняного:

  1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві — кадровика, табельника або бухгалтера, для заповнення зворотної сторони листка непрацездатності (визначення страхового стажу застрахованої особи та кількості днів, за які буде надаватися матеріальне забезпечення).
  2. Листок непрацездатності передають на розгляд до Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (приймається рішення щодо надання матеріального забезпечення).
  3. Бухгалтерія страхувальника розраховує суму матеріального забезпечення та оформляє заяву-розрахунок для отримання фінансування від Фонду.
  4. Страхувальник подає заяву-розрахунок до Фонду, після чого здійснюється перерахування Фондом заявлених коштів на спеціальний рахунок страхувальника. Дізнатись, чи вже перераховано Фондом кошти, застраховані особи можуть у телеграм-каналі ФССУза тегом #фінансування_страхувальників, де щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків.
  5. Виплата роботодавцем матеріального забезпечення застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

 

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.