Лист №245 від 09.10.2018р., щодо включення витрат на здобуття освіти до податкової знижки

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про зміни в законодавстві щодо включення витрат на здобуття освіти до податкової знижки.

Законом України від 3 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового Кодексу України» (набрав чинності 28.07.2018) розширено перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, а саме:

  • з 1 січня 2019 року платник податку на доходи фізичних осіб матиме право на включення до податкової знижки суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Відповідні зміни внесено до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України.

Попередня редакція цієї норми Кодексу передбачала право платника податку на податкову знижку лише на суму коштів, сплачених на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти.

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 ПКУ.

Для реалізації цього права платник податку заповнює річну податкову декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 2.10.2015 р № 859. Декларація подається до 31 грудня наступного за звітним податкового року. Наприклад, за 2017 рік декларація подається до 31 грудня 2018 року.

Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки до кінця наступного за звітним податкового року, таке право на наступні роки не переноситься (пп.166.4.3 ПКУ).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

До декларації подаються копії документів, оригінали повинні зберігатися у платника податків протягом трьох років (пп. 166.2.2 ПКУ).

Додатково подаються копії паспорта, ідентифікаційного коду, а також довідка з місця роботи про отримані доходи за рік та сплачені податки (довідка про доходи подається в оригіналі, платнику податку бажано для себе залишити копію).

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (пп. 14.1.263 ПКУ).

Державна фіскальна служба України роз’яснює, що з метою використання права на податкову знижку за витратами, понесеними у звітному році на користь закладу освіти, платник податку може включити до податкової знижки за навчання члена його сім’ї першого ступеня споріднення з урахуванням п. 166.4 ст. 166 ПКУ лише суми коштів, сплата яких здійснена безпосередньо платником податку, який звертається за податковою знижкою та фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо).

При цьому, за результатами звітного року будуть враховуватися фактично понесені витрати протягом звітного (податкового) року платника податку незалежно від того отримував, чи ні такий член сім’ї доходи у вигляді заробітної плати.

До податкової знижки включаються також такі витрати: за користування іпотечним житловим кредитом; суму коштів або вартості майна у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4 відсотків суми загального оподаткованого доходу платника податків; суму коштів сплачених на користь закладів охорони здоров’я за винятком окремих послуг зазначених в пп. 166.3.4 Податкового кодексу.

Голова МК профспілки                                                        О. Дзюба

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.