Лист 26.01.2023 № 27 надає інформацію за яким місцем роботи оплачують лікарняний суміснику.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію за яким місцем роботи оплачують лікарняний суміснику.

               Пенсійний фонд України у листі від 16.01.2023 р. № 1468-1025/Я-03/8-2800/23 розглянув питання щодо призначення та здійснення надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах застрахованим особам.

З 1 січня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 21.09.2022 № 2620-IX та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з яким викладено у новій редакції Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон).

Відповідно до абзацу другого частини першої статті 22 Закону допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Тобто в словосполученні «надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом)» використано сполучник «або», який уживається на означення того, що з ряду перелічуваних предметів (явищ і т. ін.) можливий тільки один.

В свою чергу слід зазначити, що згідно з абзацом першим частини першої статті 22 Закону страхова виплата у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначається та здійснюється за основним місцем роботи (діяльності).

Отже, частиною першою статті 22 Закону визначено першочерговість реалізації права застрахованих осіб на допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу по вагітності та пологах страхувальниками за основним місцем роботи (діяльності).

З урахуванням наведеного допомога по тимчасовій непрацездатності та допомога по вагітності та пологах призначається та надається застрахованим особам страхувальниками за основним місцем роботи (діяльності), і лише у разі не реалізації застрахованою особою права на таку допомогу вона надається за місцем роботи за сумісництвом (наймом).

Голова МК профспілки                                                        О. ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.