Лист № 255 від 18.11.2020р., надає інформацію щодо штрафів за відсутність маски.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо штрафів за відсутність маски.

6 листопада 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (законопроект № 3891). Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей»), якими встановлено адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок – штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 гривень).

Також внесено зміни до процесуальних норм Кодексу, якими надано повноваження місцевим судам та виконавчим комітетам (виконавчим органам) сільських, селищних, міських рад щодо розгляду цієї категорії справ про адміністративні правопорушення, а також надано повноваження органам Національної поліції, органам державної санітарно-епідеміологічної служби – щодо складання протоколів та розгляду справ.

Міністр юстиції України Денис Малюська роз’яснив правила застосування штрафів за відсутність маски у громадських приміщеннях і транспорті та зазначив, що штраф накладатиме поліцейський, представник санітарно-епідеміологічної служби чи органів місцевого самоврядування одразу ж на місці.

Міністр також зауважив, що такі штрафи не будуть застосовувати до неповнолітніх, а також за неносіння маски на вулиці. 

 

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

 

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.