Лист №256 від 15.08.2019р., надає інформацію щодо обурення Профспілки працівників освіти і науки України з приводу листа Міністерства фінансів України до Кабінету Міністрів України.

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо обурення Профспілки працівників освіти і науки України з приводу листа Міністерства фінансів України до Кабінету Міністрів України.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України з приводу листа Міністерства фінансів «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки». Як стало відомо зі ЗМІ, зазначений лист скеровано до Кабінету Міністрів України з проханням надати доручення Міністерству освіти і науки України опрацювати пропозиції, запропоновані у листі, та підготувати відповідні проекти нормативно-правових актів.

У своєму листі Профспілка підкреслює, що більш, ніж цинічними, виглядають пропозиції Міністерства фінансів про підвищення заробітної плати вчителів за рахунок скорочення їх чисельності, «перегляду» діючих умов оплати праці педагогічних працівників з метою «оптимізації» діючих підвищень, надбавок і доплат (тобто їх скасування) на тлі прийняття у 2017 році Закону України «Про освіту» та інших нормативних актів, зокрема розроблення проекту постанови Каміну щодо реалізації статті 61 цього закону стосовно збільшення розмірів посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників, оскільки усі намагання підвищити статус педагогічних і науково-педагогічних працівників будуть зведені нанівець.

Обурює пропозиція про збільшення педагогічного навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу до 20 годин на тиждень, що призведе до скорочення 44 тисячі учителів, чисельність яких на сьогодні становить 439 701 особу у закладах комунальної і державної власності, а також до зменшення заробітної плати тих вчителів, які залишаться працювати, погіршення умов їхньої праці, її інтенсифікації, а також зниження якості надання освітніх послуг. 

У разі запровадження таких норм буде звільнений з роботи кожен десятий вчитель, що в умовах соціальної, демократичної, правової держави є неприпустимим.

Неприпустимим є також положення щодо збільшення співвідношення студент-викладач у закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації та встановлення такого співвідношення у закладах вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації. Навіть мінімальне збільшення співвідношення студент-викладач вже призведе до погіршення якості надання освітніх послуг та скорочення більше 26 тисяч науково-педагогічних працівників з їх загальної чисельності 130 тисяч осіб,в результаті чого лави безробітних поповняться найбільш освіченою елітою суспільства. 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликає не допустити звуження трудових прав педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, осіб, які навчаються, забезпечивши дотримання вимог статей 22 та 113 Конституції України, законодавства про освіту, що сприятиме реальному визнанню освіти основою економічного розвитку суспільства, створенню передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах.

 

Листи додаються.

Голова МК профспілки                                                         О. Дзюба

 Звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів України з приводу листа Міністерства фінансів України «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки»

 

Лист Міністерства фінансів України до Кабінету Міністрів України

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.