Лист 26.09.2022 № 242 надає інформацію про законодавчі зміни щодо військового обліку жінок.

Головам ППО

                Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про законодавчі зміни щодо військового обліку жінок.

               23 вересня 2022 року набрав чинності наказ «Про внесення зміни до наказу Міністерства оборони України від 07 лютого 2022 року № 35» від 06.09.2022 р. № 259. Він містить тільки одну правку щодо перенесення дати початку обов’язкового військового обліку жінок: з 1 жовтня 2022 року на 1 жовтня 2023 року.

Також, 21 вересня 2022 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 6482 «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Законопроектом передбачено, що жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, і придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних. За інформацією Верховної Ради України до першого читання подано документ, у якому йдеться про обов’язкове взяття на облік жінок, котрі мають військово-облікові спеціальності, споріднені зі спеціальністю військового медика. Тобто, прийнятим законопроектом передбачено добровільну постановку на військовий облік для жінок, за винятком медиків. Чи буде це одна військово-облікова спеціальність (військовий медик) або ще якісь, чи будуть усі добровільні, буде вирішуватися між першим і другим читаннями.

Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних та Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями затверджений наказом Міністерства оборони України від 11.10.2021 р. № 313 (із змінами). У разі прийняття у другому читанні цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Закон буде готуватися до другого читання за скороченою процедурою.

 

Голова МК профспілки                                                        О. Дзюба

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.