Лист №26 від 8.02.2019р., щодо затвердження Урядом змін до формули освітньої субвенції

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо затвердження Урядом змін до формули освітньої субвенції.

6 лютого 2019 року відбулось засідання Кабінету Міністрів України під головуванням Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана, на якому було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» 

Змінами до формули розподілу освітньої субвенції передбачено коефіцієнти для окремих міст, які мають школи на сільській території, також зменшено розрахункову наповнюваність класів у них; поділ класів на групи при вивченні окремих предметів; розрахунок коштів для оплати праці працівників інклюзивно-ресурсних центрів; введено поняття «фінансовий норматив бюджетної забезпеченості»; збільшено кількість ставок асистентів учителя для забезпечення інклюзивної освіти.

Також подано розрахунок субвенції для здобуття загальної середньої освіти у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та закладах вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації.

Поряд із тим, не враховано такі пропозиції АМУ:

Не враховано реальний контингент учнів, який має розраховуватись станом на 5 вересня року, що передує плановому(а у постанові – поточному) бюджетному року. Це призведе до значного недофінансування освітньої субвенції, зокрема у містах, де наявний приріст населення.

  1. Не зменшено розрахункову наповнюваність класів для міст обласного значення та обласних центрів.
  2. Не враховано коефіцієнт для міст-обласних центрів, які приєднали сільські населені пункти, що мають заклади загальної середньої освіти.

Звертаємо увагу, що до робочої групи з доопрацювання формули було включено Асоціацію міст України. Однак остаточна редакція змін до формули не була винесена на розгляд робочої групи, не погоджувалась із Асоціацією міст України і не виносилась на розгляд Урядового комітету.

У той же час обсяг освітньої субвенції, затверджений Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» №2629-VIII, засвідчує дефіцит коштів у громадах.

Голова МК профспілки                                                      О. Дзюба

Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.