Лист 27.10.2022 № 276 надає інформацію що таке страховий стаж.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію що таке страховий стаж.

                Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування від безробіття, від тимчасової втрати працездатності та від нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання. Якщо роботодавець (підприємство, фізична особа або фізична особа — підприємець) має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22% від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).

Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам соціальний захист: оплату лікарняних, допомогу на випадок безробіття, нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання та пенсію.

     

Голова МК профспілки                                                         О. Дзюба          

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.