Лист № 27 від 07.02.2020р., надає інформацію щодо відповіді Комітету ВРУ на звернення ЦК Профспілки щодо законопроекту про середню освіту.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо відповіді Комітету ВРУ  на звернення ЦК Профспілки щодо законопроекту про середню освіту.

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій за дорученням Голови Верховної Ради України Д.О. Разумкова надав відповідь ЦК Профспілки щодо звернення про деякі положення та норми проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 0901).

Зокрема, у листі вказано, що 16 січня поточного року проект Закону України «Про повну загальну середню освіту» ухвалено в цілому як Закон. За це рішення проголосувало 327 народних депутатів України. Відповідно до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» ухвалений нормативно-правовий акт готується на підпис Голови Верховної Ради України.

До Порівняльної таблиці до другого читання було включено 553 поправки народних депутатів України, з яких 393 враховано повністю, редакційно чи частково.

В остаточній редакції законопроекту враховано низку зауважень та пропозицій Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України, зокрема:

  • закріплення на законодавчому рівні питань трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів загальної середньої освіти;
  • встановлення розміру оплати праці педагогічних працівників із доплатами за окремі види педагогічної діяльності;
  • безпосередня участь професійних об’єднань педагогічних працівників, районної (міської) профспілкової організацій у виборах керівника закладу загальної середньої освіти;
  • формування класів (груп) у закладах загальної середньої освіти та встановлення граничної наповнюваності класів державного, комунального закладу загальної середньої освіти;
  • залучення громадськості до обговорення питань з реорганізації чи ліквідації закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості;
  • встановлення робочого часу вихователя закладу загальної середньої освіти, вихователя, асистента вихователя спеціального закладу загальної середньої освіти, інклюзивних та спеціальних класів закладів загальної середньої освіти;
  • забезпечення розвитку мережі комунальних початкових шкіл і гімназій міськими радами міст без становлення граничної кількості населення.

Інші пропозиції, які викладено у вищезазначених зверненнях ЦК Профспілки, були предметом усебічних обговорень як на засіданнях Робочої групи, підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на окупованих територіях, так і на засіданнях Комітету з питань освіти, науки та інновацій. Частина з них врахована частково, по суті або редакційно, інші – відхилені. 

Лист додається.

Голова МК профспілки                                                                О. Дзюба

Завантажити (PDF, 1.02MB)

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.