Лист № 273 від 21.12.2020р., надає інформацію щодо змін у пенсійному стажі через карантин.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію  щодо змін у пенсійному стажі через карантин.

З 10 грудня 2020 р. до страхового стажу включається період, протягом якого фізособа отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності), допомогу по частковому безробіттю, допомогу по частковому безробіттю на період карантину.

Розширення поняття «страховий стаж» відбулося з 10 грудня 2020 року завдяки змінам, внесеним пп. 2 п. 2 розд. ІІ Закону № 1071 до ст. 24 Закону про пенсійне страхування.

Тепер до страхового стажу включається період, протягом якого фізособа отримувала:

  • допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності),
  • допомогу по частковому безробіттю,
  • допомогу по частковому безробіттю на період карантину
  • матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

Відповідні зміни внесено й у ст. 40 Закону про пенсійне страхування. Зокрема, додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди страхового стажу під час карантину, з місяця запровадження карантину у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення.

Також зміни внесено й у розділ XV «Прикінцеві положення» цього Закону. Його доповнено пунктами 14-7 та 14-8.

Для застрахованих осіб місяці в межах періоду запровадження карантину, що призводять до тимчасової зупинки роботи їх страхувальників згідно з переліком КМУ щодо заборонених видів діяльності, включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску для такого періоду.

Різниця між мінімальним страховим внеском та сплаченим роботодавцем ЄСВ покривається за рахунок коштів бюджету.

Якщо у період дії карантину ФОПи незалежно від системи оподаткування через заборону їх діяльності, якщо ця діяльність є основною за ЄДР, сплатили ЄСВ за відповідний місяць менше, ніж мінімальний страховий внесок, цей місяць до страхового стажу зараховується як повний місяць за умови здійснення у порядку, визначеному правлінням ПФУ, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожен відповідний місяць за формулою:

ТП = Св/В, де:

  • ТП — тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;
  • Св — сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;
  • В — мінімальний страховий внесок.

 

Голова МК профспілки                                                       О. Дзюба

 

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.