Лист 28.12.2021 № 290 надає інформацію про обов’язок жінок стати на військовий облік до кінця 2022 року.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про обов’язок жінок стати на військовий облік до кінця 2022 року.

 

               Нагадаємо, що 17 грудня 2021 року набрав чинності Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Перелік затверджений наказом Міноборони від 11.10.2021 р. № 313 (опублікований в «Офіційному віснику України», 2021, № 96 від 17.12.2021).

Зазначимо, що згідно зі ст. 28 Закону про військовий обов’язок граничний вік у запасі — до 60 років. А от правил, як стати на військовий облік, цим Переліком не встановлено.

22 грудня заступниця міністра оборони зазначала, що до кінця наступного тижня військкомати вже отримують алгоритми постановки на військовий облік.

23 грудня відбувся прес-брифінг ЗСУ щодо роз’яснення положень наказу МОУ № 313 про перелік професій для жінок та перебування їх на військовому обліку.

Зокрема:

  • До кінця 2022 року не штрафуватимуть жінок, якщо вони не стануть на військовий облік.
  • Також адміністративна відповідальність не загрожує керівникам підприємств, де вони працюють.
  • Для постановки на облік жінки мають відвідати центр комплектування за місцем своєї реєстрації. На рахунок того, чи є спеціальність у переліку та чи потрібно ставити на облік слід дивитися на сайтах центрів комплектування.

Військовий облік для жінок в Україні не означає, що їх призиватимуть на службу. Тим більше, що на сьогодні нікого без згоди не беруть на військову службу. На цьому наголосив начальник управління персоналу Командування Сухопутних військ ЗСУ Ярослава Горбача.

Деталі постановки на облік від ЗСУ

На брифінгу також було зазначено:

  • алгоритм постановки на облік жінок нічим не відрізняється від діючого зараз алгоритму постановки на військовий облік чоловіків;
  • для постановки на військовий облік необхідно до кінця 2022 року особисто з’явитись до військового комісаріату за місцем реєстрації та надати відповідні документи, а також пройти медичну комісію, яка встановлюватиме придатність до військової служби;
  • онлайн постановка на військовий облік не передбачена (зокрема через необхідність проходження медичного огляду). Однак у разі зміни місця реєстрації проживання є можливість змінити місце військового обліку через сайт сервісу «Дія»;
  • фізичні особи-підприємці військовий облік (форма П-2) працівників не ведуть, а отже звільняються від такого обов’язку, а також від відповідальності за його не ведення. Однак такий обов’язок поширюється на керівників всіх підприємств, організацій та установ незалежно від форми та права власності;
  • військовий облік та призов на військову службу — це різні речі. Постановка на військовий облік не передбачає призов жінок на військову службу, в тому числі і під час мобілізації. Жодна жінка, без її згоди, не буде примусово призвана на військову службу. Раніше обов’язок постановки на військовий облік і так було встановлено для жінок, що пройшли військову службу, закінчили військову кафедру або мають медичну спеціальність, але за 6-ть хвиль мобілізації (200 тис. громадян) жодна жінка не була призвана на військову службу без її згоди. Однак, жінки, як і чоловіки можуть бути призвані на військові збори для підвищення кваліфікації;
  • у разі зміни професії, або облікових даних (зокрема місця реєстрації) слід повідомити центр військового комплектування. Також такий обов’язок покладено і на керівників підприємств;
  • процес постановки на військовий облік вже почався і вже відсьогодні військові комісаріати готові поставити на облік бажаючих — нічого нового немає.

Голова МК профспілки                                                            О. Дзюба

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.