Лист № 28 від 08.02.2021р., надає інформацію щодо доплати медичним працівникам закладів освіти.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо доплати медичним працівникам закладів освіти.

Як повідомляється на Урядовому порталі, 3 лютого на засіданні Кабміну ухвалено рішення про встановлення з 1 січня 2021 року і до скасування карантину, встановленого через COVID-19, медичним працівникам закладів освіти державної та комунальної форм власності доплати в розмірі 20% посадового окладу.

Передбачається, що така доплата виплачуватиметься як компенсація за роботу у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я медичним працівникам закладів освіти. 

Тобто її сума виплачуватиметься понад мінімальну заробітну плату 6000 гривень та здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених на оплату праці працівників відповідного закладу освіти. Допоки ця постанова Кабінетом Міністрів не оприлюднена.

Під час погодження постанови «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів освіти» Профспілка наполягала на встановленні доплати медичному персоналу закладів освіти в розмірі 50% мінімальної заробітної плати, як це передбачено для медичних працівників закладів охорони здоров’я та її виплати за рахунок коштів Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, а не за рахунок коштів закладів освіти, які в їх кошторисах відсутні. Однак Урядом вони не були підтримані.

Ці пропозиції Профспілки частково враховано Міносвіти, що відображено у доповненнях до Галузевої Угоди на 2016-2020 роки у пункті 8.3.17 щодо встановлення доплати медичним працівникам закладів та установ освіти в розмірі 50% мінімальної заробітної плати, як таким, що забезпечують життєдіяльність населення, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2020 р. № 610 року «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» для фахівців, які відповідають кваліфікаційним вимогам, затвердженим Міністерством охорони здоров’я.

Зазначені зміни до Галузевої угоди на 2016-2020 роки зареєстровано Мінекономіки 29.01.2021 за № 2. Відповідно до статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» після закінчення строку дії угода продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть нову або не переглянуть чинну, якщо інше не передбачено угодою.

Згідно з пунктом 2.1 Галузевої угоди Угода укладена на 2016-2020 роки, набирає чинності з моменту підписання представниками Сторін і діє до укладення нової або перегляду цієї Угоди.

 

Голова МК профспілки                                                         О. Дзюба

 

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.