Лист 29.09.2022 № 247 надає інформацію чи надається додаткова відпустка жінці, яка виховує дитину сама, під час воєнного стану.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію чи надається додаткова відпустка жінці, яка виховує дитину сама, під час воєнного стану.

               Додаткова оплачувана відпустка на дитину надається працюючій жінці, яка виховує дитину сама, щорічно тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про відпустки». Рішення про надання вказаної додаткової соціальної відпустки приймає роботодавець з урахуванням наданих документів (заява, свідоцтво про народження дитини, витяг або свідоцтво про розірвання шлюбу, документи, які підтверджують, що батько не бере участі у вихованні дитини). На теперішній час у зв’язку із введенням в дію воєнного стану було внесено зміни у законодавство. Відповідно до п. 2 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ, який набрав чинності 24.03.2022 у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. В період дії воєнного стану працівники мають право скористатися додатковою відпусткою на дітей, якщо на них не поширюються обмеження, пов’язані із воєнним станом в Україні.

Голова МК профспілки                                                              О. Дзюба

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.