Лист 30.05.2023 № 180 надає інформацію видавництва «ЛІГА : ЗАКОН» чи потрібен роботодавцю за сумісництвом е-лікарняний, якщо його оплачено за основним місцем роботи.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «ЛІГА : ЗАКОН» чи потрібен роботодавцю за сумісництвом е-лікарняний, якщо його оплачено за основним місцем роботи.

              Держпраці у листі від 15.03.2023 р. № 951/2/2.6-23а звертає увагу, що сформований листок непрацездатності надсилають страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом), через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Тому листок непрацездатності засвідчує поважність причини відсутності на роботі, у тому числі і за місцем роботи за сумісництвом, та виступає підставою для призначення страхових виплат з урахуванням вимог ст. 15, 22 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).Треба зважати, що згідно із ст. 22 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом). Це означає, що допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах призначають та надають за основним місцем роботи і лише у разі нереалізації права на таку допомогу її надають за місцем роботи за сумісництвом.

Голова МК профспілки                                                       О. ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.