Лист 30.06.2022 № 152 надає інформацію які документи повинен оформити роботодавець якщо працівник втупив до лав ЗСУ або тероборони.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію які документи повинен оформити роботодавець якщо працівник втупив до лав ЗСУ або тероборони.

               Якщо працівник пішов добровольцем до територіальної оборони або вступив до лав ЗСУ, то він повинен надати роботодавцю відповідний підтверджуючий документ, наприклад, контракт добровольця територіальної оборони або контракт про проходження військової служби.

За добровольцями територіальної оборони та мобілізованими працівниками повинні зберігатись місце роботи, посада і середній заробіток. Тобто звільняти працівника через вступ до лав ЗСУ чи тероборони заборонено.

Тому після того, як роботодавцем отримані відповідні документи, необхідно:

  • зареєструвати їх у Журналі реєстрації вхідних документів;
  • видати поточною датою наказ про увільнення працівника від роботи на час проходження служби з дати початку служби зі збереженням місця роботи, посади і середньої зарплати;
  • скласти скоригований табель обліку використання робочого часу. Відсутність працівника з дати початку служби позначається буквеним кодом «ІН» або цифровим «22» (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством).

При цьому на час мобілізації роботодавець має право тимчасово покласти виконання обов’язків мобілізованого працівника на іншого працівника підприємства або ж прийняти на посаду мобілізованого працівника нового працівника за строковим трудовим договором.

Голова МК профспілки                                                          О. Дзюба

Tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.