Лист № 311 від 08.10.2019р., Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького повідомляє

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького повідомляє, що за повідомленням секретаріату Робочої групи з доопрацювання проекту Закону «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 0901 від 29.08.2019) пропозиції ЦК Профспілки до зазначеного законопроекту, що були спрямовані на початку вересня поточного року до голів фракцій політичних партій та груп у Верховній Раді України, 8 відповідних комітетів та особисто до 45 народних депутатів України, членів профільного Комітету та інших, діяльність яких була пов’язана з освітньою галуззю, враховано та внесено народними депутатами України І.М. Констанкевич, В.Є. Івченком.

За час опрацювання зазначеного законопроекту народними депутатами України внесено низку пропозицій, які значно відмінні від редакції, схваленої Рішенням Комітету з питань науки і освіти попереднього складу Верховної Ради України до другого читання.

Глибоке занепокоєння викликають пропозиції щодо заборони спрямування освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників гімназій, загальна кількість учнів в яких становить менше 50 осіб; ліцеїв, заснованих сільськими, селищними, міськими (міст з населенням менше 50 тисяч) радами; ліцеїв, загальна кількість учнів 10 – 12 класів в яких становить менше 300 осіб та здійснення оплати праці педагогічних працівників таких закладів освіти виключно за рахунок коштів їх засновників.

Передбачається антиконституційна норма  щодо  припинення  з 1  липня

 2020 року безстрокових трудових договорів з керівниками закладів загальної середньої освіти та одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на шість років, а з керівниками, які отримують пенсію за віком, – на один  рік  без  проведення  конкурсу  та  звільнення  їх  у  разі  незгоди  з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору. Аналогічна пропозиція про припинення безстрокових трудових договорів передбачається стосовно педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік.

Особливу тривогу викликають наміри щодо внесення змін до статті 61 Закону України «Про освіту» та визначення оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників за окремим спеціальним законом.

Пропонується скасування норм про встановлення науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам закладів освіти доплати за наукові ступені та вчені звання, щомісячних надбавок за вислугу років, доплати педагогічним працівникам, які пройшли сертифікацію тощо.

 Наголошуємо   на    необхідності    щонайшвидшого   вивчення та обговорення    доопрацьованого   законопроекту    в     колективах та забезпечення відповідної роботи з народними депутатами України (в першу чергу з тими, які делеговані від вашої території) з метою підтримки і врахування пропозицій нашої Профспілки й недопущення прийняття норм, які звужують трудові та інші права освітян, під час подальшого розгляду та голосування його у другому читанні та в цілому.

 

 

Голова МК профспілки                                                     О. Дзюба

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.